Pierwszą hodowlę bydła rozpoczęliśmy w 1990 roku. Początkowo zainteresowaliśmy się odporną rasą Galloway – bydłem ze Szkocji.
Następnie zbieraliśmy doświadczenie w hodowli bydła rasy Angus, w stadzie bydła mięsnego, co jest nam dziś bardzo pomocne w hodowli bawoła wodnego.

W roku 2010 nabyliśmy kilka hektarów podmokłych łąk, w poliżu Jeziora Łętowskiego w Polsce.

Początkowo brakowało nam pomysłu na zagospodarowanie tych terenów.

Z pewnego filmu dokumentalnego dowiedzieliśmy się o hodowli bawoła wodnego w Europie i zadziwiło nas, że wykorzystuje się go do produkcji mięsa, a także do ochrony krajobrazu terenów podmokłych głównie we Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, a w szczególności na Węgrzech.

Zachwyciliśmy się tymi dumymi zwierzętami i wiedzieliśmy, że będziemy mogli na naszych terenach stworzyć idealne środowisko do ich hodowli, zgodnie z rytmem i warunkami życia właściwymi dla tego gatunku.

Wyruszyliśmy w podróż na Węgry, gdzie skontaktowaliśmy się z jednym z największych hodowców bawoła wodnego. Bardzo mili i chętni do pomocy ludzie umożliwili nam kontakt z tymi fascynującymi zwierzętami.

Zdecydowaliśmy się na kupno stada matek, które przetransportowane zostały do Polski.

Dzisiaj, nasze bawoły żyją warunkach naturalnych i właściwych dla tego gatunku, w stadzie mięsnym i całorocznym ekstensywnym systemie produkcji.

Cieszymy się z Państwa odwiedzin

Michael Schlegel

Bydło Galloway

Galloway

Bydło Angus

Angus